عنوان: قطع برق شهری و گرفتاری 10 شهروند تهرانی در آسانسورها
۱۳۸۷/۴/۱

قطع برق مناطق 17 و 18 تهران در شب‌های پایانی خرداد ماه باعث شد 10 نفر از شهروندان 4 مجتمع آپارتمانی در کابین آسانسور گرفتار و محبوس شوند که با تلاش آتش‌نشانان همگی نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی آتش‌نشانی تهران، قطع برق ابتدا در منطقه 18 شهرداری صورت گرفت که در پی آن آسانسورهای دو مجتمع مسکونی پاسارگاد و صدف واقع در شهرک ولی‌عصر از کار افتاد و عده‌ای از ساکنان در آن محبوس شدند. گروه امداد و نجات 571 آتش‌نشانی به آدرس اولین حادثه اعزام شدند و پس از نجات افراد گرفتار در کابین آسانسور،‌ بی‌درنگ به سوی مجتمع صدف شتافتند و پسر بچه وحشت‌زده گرفتار در آسانسور را به آغوش والدینش باز گرداندند.

رحیم‌پور طبرستانی یکی از روسای ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این مورد گفت: «پس از اتمام ساعت قطع برق منطقه 18 و وصل مجدد آن، قطعی برق در منطقه17 آغاز شد که به دنبال آن و در ساعت پایانی شب، با اعلام وقوع حادثه آسانسور در مجتمع پارسیان واقع در خیابان سجاد، نیروهای ایستگاه 503 جهت انجام عملیات امداد و نجات محبوس شدگان اعزام شدند.»

وی افزود:‌ «با اتمام کار و نجات ساکنان آپارتمان پارسیان،‌ حادثه مشابه‌ای به ایستگاه 504 آتش‌نشانی از طریق 125 اطلاع داده شد که بلافاصله آتش‌نشانان به محل حادثه در خیابان ابوذر اعزام شدند و دو نفر دیگر از شهروندان را که در داخل کابین آسانسور ساختمان گرفتار شده بودند را نجات دادند.»